Budowanie w jednej płaszczyźnie

Budowanie w dwóch płaszczyznach

Budowanie w trzech płaszczyznach

Łączenie pod stałym kątem

Triangulacja

Łączenie we wszystkich kierunkach oraz przedłużanie

Łączenie pod każdym kątem

Inżynieria jest sztuką porządkowania materiałów i sił natury. Marka Engino wykorzystuje to motto, aby pobudzić i zainspirować wrodzone ludzkie cechy, które pozwalają na zrealizowanie zdumiewających technologicznych osiągnieć. Nasze dzieci obdarzone tą mocą, poprzez twórczą zabawę, uczą się jak wykorzystywać inżynierię.System Engino jest prawdopodobnie najbardziej zaawansowaną i wszechstronną, trójwymiarową konstrukcją – oferuje dla dzieci i dorosłych wyjątkowe możliwości tworzenia. Klocki składają się z systemu wielopłaszczyznowych konstrukcji i łączników, które mają unikalne cechy geometryczne i umożliwiają łączenie nawet do 6 stron jednocześnie.W istocie to opatentowane rozwiązanie, które daje ogromne możliwości łączenia klocków i tworzenia różnorodnych budowli i konstrukcji. Funkcja ta pozwala dzieciom zbudować szybko i łatwo proste, a jednocześnie złożone modele, przy użyciu bardzo małej liczby różnych komponentów.

01. Budowanie w jednej płaszczyźnie
Klocki mogą być połączone w jednej płaszczyźnie, bez konieczności używania pośredniego łącznika, co powoduje zmniejszenie do połowy ilości części potrzebnych do tworzenia modeli.

02. Budowanie w dwóch płaszczyznach
Montowane klocki dokładnie pasują do siebie i umożliwiają budowę w pionie i po bokach za pomocą zatrzasków.
Ta innowacja umożliwia montaż zatrzaskowych konektorów równocześnie po obu stronach, co zwiększa możliwość rozbudowy systemu.

03. Budowanie w trzech płaszczyznach
System umożliwia rozwiązanie problemu łączenia w płaszczyźnie 3D z taką samą łątwością jak w innych kierunkach. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu klocków o różnych typach łączników.

04. Łączenie pod stałym kątem.
System Engino w łatwy sposób umożliwia budowanie modeli, gdzie wymagany jest kąt 90°, jak również w bardziej złożonych modelach, gdzie wymagany jest kąt 45°.

05.Triangulacja

Możliwość łatwego budowania konstrukcji z trójtątów o odpowiadnich kątach. Zaletą systemu jest to, że konstrukcja 2D może w każdej chwili być przekształcona bez konieczności użycia dodatkowych łączników w konstrukcję 3D. Model może być zmieniony w dowolnym momencie. Zmniejsza to potrzebę użycia dodatkowych elementów i przyczynia sie do prostoty i funkcjonalności systemu.

06. Łączenie we wszystkich kierunkach oraz przedłużanie
Klocki Engino mogą zachowywać się jak segmenty osiągając różne długości, są tylko ograniczone wielkością najmniejszej części.
Kiedy wszystkie inne systemy konstrukcyjne zawodzą, Engino oferuje więcej! Teraz każda długość jest możliwa z opatentowanym systemem przedłużenia elementów. Ta niezwykła cecha w połączeniu z obrotowymi złączami może prowadzić do powstania każdego trójkątnego kształtu i konstrukcji, które wcześniej były nie do osiągnięcia. Wysuwany drążek zastępuje potrzebę stosowania licznych innych komponentów i maksymalizuje możliwości budowy systemu.

07. Łączenie pod każdym kątem
System daje możliwość wstawiania elementów i tworzenie figur geometrycznych dzięki zastosowaniu obrotowych łączeń. Specjalnie zaprojektowany komponent może swobodnie odchylać się od częsci przegubu, umożliwiając w ten sposób utworzenie dowolnego kąta 3D.

  • możliwe jest budowanie w dowolnym kierunku, pod dowolnym kątem,
  • klocki są jednoczśnie konektorami,
  • wszystkie elementy są zatrzaskowe i pasują do siebie,
  • możliwe jest przedłużanie elementów,
  • budowanie jest łatwe i przyjemne,
  • proste w użyciu,
  • maksymalizacja możliwości modyfikacji,
  • mała liczba różnych elementów,
  • przy użyciu niewielu komponentów można budować dużą liczbę modeli,
  • twórcze i edukacyjne.

08. Maszyny budowlane
Zoptymalizowany system Engiono składa się tylko z 18 różnych typów części wielofunkcyjnych. Możliwości systemu przewyższają inne tego rodzaju zabawki. Umożliwiają dzieciom zbudowanie w pełni funkcjonalne modele inżynieryjne, proste i złożone maszyny, przy zdecydowanie mniejszej gamie elementów, niż w innych tego typu klockach. Zgodnie z tymi samymi zasadami, jako uzupełnienie podstawowego systemu, dostępne są również różnego typu przekładnie, koła, osie i akcesoria, co czyni te klocki idealną konstrukcyjną zabawką dla domu i szkoły.

Kontakt

Email: info@engino.com.pl

Oficjalny przedstawiciel marki Engino w Polsce:
Etifica Sp. z o.o.
skr. poczt. 47
UP Warszawa 97
02-474 Warszawa

Pliki cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj